Bankalara Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

0 29

Günlük iş yaşantısında yoğun temponun yarattığı stres ile başa çıkarken bazı işler sizin için ekstra ilgi ve alaka gerektirebilir. Bunun için zaman ayırmak, takip etmek fazlasıyla güçleşebilir.

Pek çok ödememizi takip etmek yoğunluğumuzun arasında fazla gelebilir. Bunun için bazı faturalarınızı isterseniz bankaya vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile iş yükünüzün arasından çıkartabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken Kısımlar

İlk olarak otomatik ödeme talimatını eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız vermeniz çok kolaydır. İnternetten kullandığınız bankanın sayfasına girip internet bankacılığını açtıktan sonra talimat oluşturmak istediğiniz faturayı seçip bilgilerini girebilirsiniz.

Bazı bankaların bankacılık platformlarında otomatik talimat oluşturma bölümü varken bazıları da fatura ödeme aşamasından talimat oluşturmak istiyor musunuz seçeneğiyle bu işleminizi gerçekleştirmektedir.

İki türlü de yapılan işlemden sonra otomatik ödeme talimatlarım kısmını açarak işleminizin kaydedilip kaydedilmediğini muhakkak kontrol ediniz. Aynı zamanda bir sorun yaşanmaması açısından ilk fatura ödeme döneminde de yine hesabınızdan çekilip çekilmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bununla birlikte internet bankacılığı kullanmayanlar talimat verme işlemini direk olarak şubeye gidip talepte bulunarak işleme aldıracakları gibi dilekçe yazıp faks ile gönderip ilgili şubenin personeliyle görüşerek de işleme alınmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra yine herhangi bir kesinti ile karşılaşmamak ve mağdur olmamak adına yatırılıp yatırılmadığının kontrolü önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Bankalara Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.