ATM Paramı Vermedi…! Hesaptan Düştü…! Çözüm

0 180

Bankamatik cihazları, bankacılık anlamında üretilmiş en teknolojik ve faydalı cihazlardan birisidir. Bu cihazlar yardımıyla banka şubelerine olan ihtiyaç da azalmıştır. Bu bankamatikler, şubelerin yapabildiği her türlü işlemi kolaylıkla yapabilmektedir. Sadece bu cihazlarda yaşanan teknik arızalar, vatandaşları mağdur edebilmektedir. Bu cihazlarda bazı durumlarda para yutması, para sıkışması benzer biçimde durumlar yaşanabilmektedir.

Para Vermeme Durumunda Ne Yapılmalı

Bankamatikler para çekme işlemi esnasında, parayı vermemekte ve bunu hesaptan düşebilmektedir. İnsanlar da ‘bankamatik paramı vermedi, hesaptan düştü ne yapmalıyım?’ gibi sorular sormaktadırlar. Bankamatik cihazlarının en büyük özelliği teknolojik ve akıllı yapılarıdır. Bu cihazlarda meydana getirilen her işlem kayıt altındadır. Genel olarak bakıldığı vakit bu tarz bir problem riski çok düşüktür. Paranızı vermeyen bankamatiğin bunu hesaptan düşme olasılığı düşüktür.

Hemen Müşteri Hizmetlerine Başvurun

Bankamatik para veremeyeceği durumlarda, sizlere uyarı vermektedir. Ancak düşük bir olasılık de olsa bu durumu yaşamanız karşısında paniklemenize gerek yok. Bu tarz bir durumda direk olarak ilgili bankaların müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankamatiğin yakınındaki şubeye giderek durumu bildirebilirsiniz. Bankamatik bu işlemleri kayıt altına aldığı için, hesabınızdan düşen ve size ödenmeyen para da görünmektedir. Alan kişi temsilcisine kimliğinizi doğrulatarak, ya da şubeye direkt olarak kimliğinizi göstererek sorunu kısa sürede halledebilirsiniz.

Panik Olmayın…! Sorunun Çözümü Çok Kolay

Bu bakımdan bankamatik ile alakalı bu ve buna benzer yaşanabilecek sorunlarda, tez canlı davranıp panik durumları yapmamak gerekir. Çünkü tüm bu işlemler bankamatik tarafınca kayıt altına alınmaktadır ve yetkililer tarafınca görülebilmektedir. Bunun haricinde tüm Bankamatikler kamera sistemi ile de görüntülenmektedir. Bu sayede işlemlerin kimin tarafından yapıldığı da rahatlıkla görülebilmektedir. Bu benzer biçimde problemlerı düşünerek, işlemleri bankamatik yerine şubeye gidip meydana getirmeye gerek kalmamıştır. Bankamatikler yüzde yüz güvenlikli ve akıllı teknolojilerdir. Bu cihazlarda paranızın tamamıyla sizden gitmesi gibi bir konum söz mevzusu olması imkansız.

Daha önce benzer olarak Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama başlıklı konuyu paylaşmıştık. Başlığa tıklayarak konuyu okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.