Akbank Cebe Para Gönderme Nasıl Yapılır ?

0 76

Cebe para gönderme özelliği ile rağmenızdaki akbanklı olmasa da bu işlemi rahatça yapabilirsiniz. Akbank doğrudan mobil’i indirerek anında istediğiniz cep telefonuna para gönderebilirsiniz.

Cebe para gönder nasıl çalışır?

Akbank doğrudan mobil uygulamasını indirdikten sonrasında para transferleri altında cep telefonuna seçeneğini tıklayarak anında para taransferi gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderici, gmeşhurk en fazlaca 500 tl ücretinde ve en fazlaca 2 kez muamele, haftalık en fazlaca 1.000 tl ücretinde ve en fazlaca 4 kere muamele, aylık en fazlaca 1.500 tl ücretinde ve en fazla 6 kere muamele gerçekleştirebilir.

Alıcı, cep telefonu numarası ve tckn birtakımnda gmeşhurk en hayli 500 tl ücretinde ve en fazla 2 kere işlem, haftalık en fazlaca 1.000 tl ücretinde ve en fazlaca 4 kez muamele, aylık en fazlaca 1.500 tl tutarında ve en fazla 6 kere para çekebilir.

Müşterilerimiz kendi hesaplarından kendi cep telefonu numaralarına para gönderme işlemi gerçekleştirememektedir.

Gönderilen para, alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse veya 3 kere üst üste yanlış meblağ yada referans numarası girilerek çekilmeye çalışılırsa, gönderdiğiniz meblağ muamele ücreti ile birlikte hesabınıza iade edilir.

Akbank direkt web’ten “para gönderi iptal et” işlemi ile “akbank atm’sine para glider” fonksiyonundan para derhal derhal çekilmemişse 24 saat içinde iptal edebilirsiniz.

Cebe para gönder özelliği ile hangi hesaplara para gönderebilirim?

  • Başka bir akbank hesabına*,
  • Herhangi bir akbank atm’sine.

Cebe kredi kartı ile para gönderebilir miyim?

Akbank kredi kartınızdan: başka bir akbank hesabına* para gönderebilirsiniz.

Akbank doğrudan mobil uygulama ile cebe para gönderme

Akbank doğrudan mobil’i şimdi indirerek, karşınızdaki şahıs akbanklı olmasa bile para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Para gönderme işlemini iptal etme

Akbank direkt internet’ten “para gönderi iptal et” işlemi ile “akbank atm’sine para glider” fonksiyonundan para hemen hemen çekilmemişse 24 saat içinde iptal edebilirsiniz.

Akbank cebe para gönder

Hesaba para gönderme

Hesaptan hesaba para göndermek

  • “cep telefonuna para yolla” işlemi ile akbank hesabınızdan başka bir akbank hesabına para gönderebilirsiniz.
  • Işlemi gerçekleştirebilmek için alıcının cep telefonu numarasını ve göndereceğiniz meblağı girmeniz yeterlidir.
  • Alıcının hesabının olmaması durumu için “alıcı hesabı bulunamazsa atm’ye glider” seçeneğini tıklamanız yeterli. Böylece alıcının akbank hesabı olmasa bile atm ile parayı çekmesini sağlayabilirsiniz.
  • Işleminiz gerçekleştiğinde size ve alıcıya kısa tebliğ ile bilgilendirme yapılacaktır.

Hesap bulunamaz ve para atm’ye gönderilirse; gönderilen para, alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse veya 3 kere üst üste yanlış meblağ yada referans numarası girilerek çekilmeye çalışılırsa, muamele ücreti ile beraber hesabınıza iade edilecektir. Atm’ye gönderim işlemini 24 saat dolmadan iptal etmek için akbank doğrudan internet’te “para gönderi iptal et” ismimından işleminizi iptal edebilirsiniz.

Kredi kartından hesaba para göndermek

cep telefonuna para gönder” işlemi ile akbank kredi kartınızdan başka bir akbank hesabına para gönderebilirsiniz.

Işlemi gerçekleştirebilmek için alıcının cep telefonu numarasını, göndereceğiniz meblağı ve kartınızın son kullanım tarihini girmeniz yeterlidir. Işleminiz gerçekleştiğinde size ve alıcıya kısa tebliğ ile bilgilendirme yapılacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.