800 Puana kredi veren bankalar

0 278

Kredi puanı düşük olana kredi veren bankalar varmı ? 800 puana kredi veren banka hangisi, puanım düşük kredi çekebilirmiyim… Aldığımız bazı mail lerde bu sorular çokça sorulmakta. Sitemizde zaman zaman bu tip konuları ele almaktayız. Fakat hala sorular bu yönde. Tekrar dan konuyu ele almak istedik. Konu ile alakalı olarak yapacağımız değerlendirmeler tamamen gerçeği yansıtmamaktadır. Sadece herkesçe bilinen bilgileri paylaşıyoruz. Bankaların prosödürü her an değişebilmektedir. Günümüzde anlık olarak paylaşılan bilgiler belli bir süre sonra değişkenlik gösterebilmektedir. Sitemizde bu tip konulardan doğacak gerçek dışı bilgilerden dolayı sorumlu tutulmayacağını belirtmek isteriz. Gün itibari ile düşük puana kredi veren bankalarla ilgili güncel olan bilgileri sizlere sunacağız.

Hiç Kredi Çekmedim Puanım Düşük Ne Yapabilirim

Her zaman belirttiğimiz gibi. Eğer daha önce hiç kredi kullanmadıysanız ve bu sebepten ötürü kredi notunuz çok düşükse, kafanıza takmanıza gerek yok. İlk defa kredi kartı veya kredi kullanacak ve başvuracak kişiler varsa çekinmeden bir bankaya giderek bu durumu anlatmaları yeterlidir. Son günlerde oldukça popüler olan Akbank ve Denizbank bu konuda biraz daha esnek davranmakta. Yani daha kolay kredi vermekteler. Öncelikle bu bankalardan başvurmanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Kanuni Takiplerden Ötürü Notum Düştü Ne Yapmalıyım

Eğer geçmişte son 5 yıl içerisinde kredi kartı kullanıp yada kredi çekip ödemediyseniz işiniz zor. Hele de kanuni takip sürecine girdiyseniz yapacağınız hiç bir şey yok. En azından şimdilik yapacak bir şeyiniz yok. Eğer hala elinizde bir kredi kartınız mevcut ise yapacağınız en doğru şey onu düzgün şekilde kullanıp zamanında ödeyip kredi notunuzu yükseltmek.

800 Puana kredi veren bankalar

Eğer hiç kredi kullanmadınız diye notunuz 800 ise tahmin ediyoruz ki kredi kullanabilirsiniz. Denizbank yada Akbanka giderek başvurunuzu yazılı olarak yapın. Sms ile kredi başvurusunda bulunmanız kredi puanınızı 20 puan düşürecektir. Her başvuruda bildiğiniz üzere puanınız düşmektedir. Çünkü kredi arayışlarının çok olması, çok sıkışık durumda olduğunuzu göstermektedir.

SMS İle Kredi Başvurusu Yapmak Doğru mu ?

Eğer puanınız düşükse sms ile kredi başvurusu yapmanız olumsuz sonuçlar vermesi muhtemeldir. Sms ile kredi başvurusu yapan kişiler genelde skorunda herhangi bir sorunu olmayan kişilerdir. Siz direk bankaya giderek başvuru yapın. Olumlu sonuç almak istiyorsanız bankaya gidin. Çünkü banka görevlisi skorunuzda bir olumsuzluk görmediğinde yani kanuni takip yada yasal takip süreci görmediğinde, kendi yöntemlerini ve bankanın insiyatifini kullanarak size kredi çıkartması söz konusu olabilmektedir. Ki çoğunluklada böyle olur. Devlet bankaları değil de çoğunlukla özel bankalarda çalışan müşteri temsilcileri kredi kullandırdıklarında prim almaktadırlar.

Bundan ötürü sizde kredi kullanmaya müsait bir durum olduğunda rahatlıkla size kredi çıkartabilmektedir. Sms sonuçta sistem dahilinde sorgulama yapıp size cevap yollamaktadır. Elektronik ortamda başvurunuzu alıp ve yine elektronik ortamda cevap göndermektedir.

Şimdilik anlatacaklarımız bu kadar…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.