72 Ay Yapılandırma

0 47

Yürürlüğe girdiği andan itibaren bir çok vatandaşın ilgilendiği kredi ve kredi kartı borçlarına 72 ay yapılandırma fırsatı bazı bankalarca uygulamaya da geçmiş durumda fakat halen çoğu banka yapılandırma yapmaya yanaşmamakta. Yapılandırma yapacağını duyuran bazı bankalar ise yüksek faiz oranları ile zaten ekonomik yönden zorlanan vatandaşları daha zor durumlara sokmakta.

Bu yazımızda 72 ay yapılandırma Ziraat Bankası uygulamasının faiz oranlarını ve detaylarını paylaşacağız. Yasanın resmi gazete yayınlanmasından kısa süre sonra yapılandırma ile ilgili ilk adımı Ziraat Bankası atmıştır. Özel bankalar halen tüzüklerini oluşturma ile ilgilenirken, uygun faiz oranları ile Ziraat ilk günden itibaren vatandaşlara yapılandırma fırsatı sunmaktadır.

İlk olarak bilmeniz gereken, kredi kartı borç yapılandırması yada kredi borç yapılandırması ile ilgili her tüketici sadece 1 kez bu imkandan faydalanabilir. Diğer bir husus ise kredi kartı borçlarınız için yapılandırma yaptınız takdirde mevcut kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır. Fakat kredi notu yüksek olan ve yasal takibe girmediği için de 72 ay yapılandırma hizmetinden yararlanan tüketici tekrar başka bir bankadan kolaylıkla kredi kartı çıkartabilir.

Yapılandırma için ön görülen en fazla vade imkanı 72 ay iken tüketici isterse bunu daha düşük vadelerde tutabilir ve faiz oranlarını daha avantajlı hale de getirebilir. Burada dikkat edilmesi gereken gelir seviyesinin yapılandırma sonrası oluşacak taksitlere ne kadar yeteceğidir. Öncelikle, gelir seviyenizi kontrol etmeli ve sonrasında iyi bir hesaplama ile vade seçeneğini seçmelisiniz.

Ziraat Bankası yapılandırma için %1,44 faiz oranları ile çalışmaktadır ki bu aslında diğer bankaların %1,75-%2,25 arasında ki faiz oranlarına bakıldığında en avantajlı olanıdır. Ziraat Bankası müşterileri kredi kartlarını veya daha önce çekmiş oldukları ihtiyaç kredilerini ödemekte zorlanıyor ise bu yapılandırmadan yararlanabilirler.

Önemli bir not daha, yapılandırma yapacağınız borçlarınızın yasal takibe girmemiş olması yani 90 günlük bir gecikmeye girmemiş olması gerekmekte. Ayrıca bu yasa geçmiş konut kredileri yada taşıt kredilerini kapsamamaktadır.

Ziraat bankası 72 ay için yapılandırma fırsatından yararlanmanız için başvurularınızı bizzat şubeye giderek yapmalısınız.

72 Ay Yapılandırma

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.